Okna a dveře

Něco málo o vzhledu oken

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)
Něco málo o vzhledu oken

Okno nám přináší do interiéru světlo, zvýrazní nám interiér a umožnuje kontakt s exteriérem.

Chceme-li abychom měli krásný dům nebo byt je rozhodně žádoucí věnovat jistý čas i vzhledu oken.

 

Číselnými parametry jsou často prodejci představovaná okna, ale okna by se Vám měla i líbit. To však z čísel nezjistíte.

Pořizujeme přeci okna na několik desítek let a chceme, aby se nám tyto okna stále líbila. Co nám tedy trh s okny nabízí a jaké jsou možnosti za malé peníze udělat z oken více než je běžné.

mřížky oken
Rozdělení skel přímo profilem -konstrukční dělení Vídeňské mřížky Meziskelní mřížky


Mřížky oken a rázem jiné okno

Tyto mřížky mohou být v mnoha provedení:

Vídeňské mřízky
jsou vždy provedeny oboustranně a mají vnitřní meziskelní výztuhu.
Dostupné videňské mřížky: 26 mm, na individuální požadavek lze vídeňské mřížky vyrobit i v jiných rozměrech.

Meziskelní mřížky jsou součást izolačního skla, jsou napevno připevněny v distančním rámečku.
V nabídce jsou často barevná provedení: bílá, zlatá, dřevopodobné, lakované libovolným odstínem dle palety RAL.

Existuje rovněž možnost zhotovení dvoubarevného provedení, kdy jedna barva je z venkovní strany a druhá barva z vnitřní strany okna. Dostupné šířky meziskelních mřížek: 8mm, 18mm, 26mm, 45mm.

Meziskelní mřížky mohou zvýšit jeho statické vlastnosti i estetickou hodnotu oknai, dejte si však pozor na materiál, z něhož jsou vyrobeny.
I dnes se na trhu můžete setkat se středovými výplněmi z hliníku, který však patří mezi silně tepelně vodivé materiály – zhoršuje tak termoizolační vlastnosti skla, což vede ke zbytečným ztrátám tepla, ale například i ke zvýšené pravděpodobnosti kondenzace par na skle.
Většina výrobců již používá ocel, plast či speciální silikonovou pěnu, tedy materiály, které případné tepelné ztráty účinně eliminují.

K dostání jsou též nalepovací mřížky, které se lepí z obou stran a prostor mezi skly je vyplněn distančním profilem. - obdobné jako vídeňské. Spáry jsou vyplněny silikonem.

Ramové mřížky jsou umístěny před sklem a vytváří tak vizuální dojem členění skla - použití hlavně u dveří. Rám není subtilní a je uchycen přímo do rámu.

TIP: Nenavrhujte členění oken takové, kdy se Vám do zorného pole oka dostane mřížka(členění oken).
Samozřejmě jakékoliv takové členění snižuje množství světla v interiéru. Zároveň však do interiéru přináší zajímavý stín.

Poptávka chytře - Neztrácejte čas a peníze hledáním nejlepších prodejců.
ZADEJTE SI ZDARMA POPTÁVKU NA OKNA

Barevné kombinace

Pomocí nalepovacích fólií mohou mít plastová okna různé barvy rámů, ale mohou též imitovat dřevo.
V nabídce výrobců jsou široké palety fólií, které lze aplikovat na vaše okna. Vždy je třeba se poradit s oborníkem, zda přímo na vaše okna lze toto aplikovat.
Z hlediska roztažnosti plastových oken v letních měsících, na které ještě aplikujeme tmavé odstíny fólií, které spíše teplo akumulují se může v krajním případě stát, že okna neotevřete / nezavřete.

Fólie můžete aplikovat na vněší rám, ale i na vnitřní. Aplikací jen na vněší stranu můžete tak docílit zajímavých kombinací. Případně kombinací fólií jen na rámy či křídla oken.
Číst 13248 krát

O CHCI PROJEKT DOMU.cz

Chci projekt domu.cz je jediný poptávkový server orientovaný na realizaci. Zaměřujeme se na všechny poptávky, které jakkoliv souvisí s realizací domu. Od poptávek projektů, materiálů, stavebních firem až po reality.

Login Form

KONTAKT NA NÁS