Vytisknout tuto stránku
Příprava stavby

Vizualizace interiéru

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)
vizualizace interieru vizualizace interieru

Co je vizualizace?:
Je v dnešní době nejběžnější grafická prezentace o představě budoucí stavby. Vizualizace najdete často na bilboardech připravovaných staveb. Můžete si nechat vytvořit vizualizaci čehokoliv. Nejběžnější ve stavebnictví jsou vizualizace bytu, vizualizace koupelny, vizualizace kuchyně a vizualizace rodinného domu.

Vizualizace jako náhled do budoucnosti

Vizualizace interiéru si necháváme zpracovat, abychom měli lepší představu o naší budoucí koupelně, kuchyně nebo pokoje. Můžeme vidět i zasazení rodinného domku do fotografie. To nám pomůže si lépe představit naší budoucí stavbu vloženou do známeho prostředí například naší ulice. Vizualizace interiérů pomáhají při prodeji nových bytů, především u developerů bytových domů. Vizualizace jsou často doplněny stromy, potůčky, keři, auty apod. To vše zvyšuje atraktivitu o uvedený projekt. Na stavbě však některé prvky budou zcela jiné než uvedená vizualizace.

Kvalita vizualizace

Ateliéry často uvádí, že provádí fotorealistické vizualizace, které by měly být částečně k nerozeznání od fotografie. Bohužel se tak neděje a tvrzení fotorealistické je zcela zcestné. 

Bohužel u vizualizací nelze uvést nějaký faktor kvality, který by přesně říkal jakou kvalitu vizualizace požadujeme. Proto se předem informujte jakou vizualizaci dostanete. Nejlépe si vyžádejte vzorou vizualizaci nebo zašlete nalezenou vizualizaci jako vzor požadované kvality.

Podklady potřebné pro vyhotovení vizualizace

- u staveb(exteriéru) - musíte dodat projektovou dokumentaci postačí pohledy, řezy, půdorysy a technická zpráva, kde bude uvedeno materiálové řešení
- u interiéru- musite dodat rozměry místností včetně výšky. Pozice dveří, oken
- můžete však dodat jen fotografii, skici, nákresy včetně materiálového řešení interiéru/exteriéru

Zpracování vizualizace

Vizualizace jsou zpracovávány v 3D programech. Vizualizátor jednotlivé objekty v programu modeluje a poté na objekty umístí příslušnou barvu, textůru, obrázk, celou scénu nasvítí a tzv. vyrenderuje. 
Tento proces zabere nespočet hodin a počítačového výkonu při finálním výpočtu scény(renderování).
Vizualizátor vymodeluje vaší místnost(byt, dům), včetně podhledů, obkladů, podlah, oken a dveří. Ostatní prvky do scény umístí z tzv. knihovny. Tedy sada již vymodelovaných prvků(nábytek, svítidla, auta, lidi, keře apod.), která jsou mírně upravena.
Pokud chcete i ostatní prvky vymodelované přesně dle návrhu(vybraného prvku od určité firmy) je to možné. Cena za vizualizace je pak mnohem vyšší a časově náročnější.
Samozřejmě si můžete objednat i animaci například průchod domem. Animace se dělají jen několika minutové zhlediska náročnosti a výsledné ceny.

Chcete vizualizaci a chcete vybírat z několika nabídek? Vyplňte tento formulář s popisem. Firmy vytvářející vizualizace Vám nabídnou své cenové nabídky včetně referencí. Služba je zdarma a nezávazná.
Ušetříte čas a peníze díky porovnáním nabídek.

Chciprojektdomu.cz je specialista na stavební poptávky.

 

Cena za vizualizaci

Co ovlivňuje cenu vizualizace?

 - především požadovaná kvalita - míra detailů
 - vymodelování všech prvků na zakázku dle návrhu od bytového architekta.
 - pořadovaný počet obrázků. Pro jeden obrázek se nastaví jeden směr pohledu a modelují se jen viditelné prvky v uvedeném směru pohledu.
   pokud chcete více pohledu z více směrů je třeba modelovat vše co se nachází na uvedeném směru pohledu na scénu.
 - požadovaná rychlost provedení
 - další změny ve scéně - souvisí s přepočítáním celé scény.
 - zamyšlený záměr využití vizualizace - pro bilboard musí být vizualizace větší. 
 - varianty vizualizací

Ceny vizualizací koupelen, kuchyní se pohybují na internetu cca 1500,-kč
Vizualizace interiéru pokoje, ložnice, obývacího pokoje atd cca 3500,-kč
ceny vizualizací domu se na internetu pohybuje od 5000,-kč

Číst 15636 krát

Související položky (podle značky)