Příprava stavby

Návrh koupelny

Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)
koupelna návrh koupelna návrh

Nejčastější místnost, kterou navštěvujeme jak po příchodu do domu tak i při odchodu k spánku je koupelna.
Proto je vhodné, abychom se v koupelně cítili příjemně, ale nejen my, ale i Vaše případná návštěva. Proto věnujte rekonstrukci koupelny náležitou pozornost. Bude Vám sloužit několik let.Každá koupelna ať v panelovém domě s umakartovým jádrem nebo v rodinném domě potřebuje po čase jistou obměnu. Ať už zhlediska trendu, estetických, hygienických důvodů nebo stavebních.

Před rekonstrukcí koupelny nejdříve zvažmě

 - Během rekonstrukce, kde se budu mýt, koupat...
 - Máme oddělené wc, kam bychom mohli zajít včetně umyvadla
 - Chceme spojit samostatnou místnost wc s koupelnou?
 - Budeme chtít větší dispoziční změny - umístění koupelny jinde.- takové změny souvisí s celým bytem v podobě rekonstrukce bytu.
 - Preferuji vanu oproti sprchovému koutu
 - Chci hodně zakoutí jako odkládací prostory - nese problémové čištění
 - Bude docházet při bourání k poletu prachu a nečistot
 - Tvoří se nám v koupelně plíseň a předpokládáme, že rekonstrukcí plíseň zmizí ?


Samozřejmě při zásahu do nosných stěn již budete potřebovat stavební povolení.

U novostavby budeme požadovat návrh koupelny do hrubé stavby.

Nejdříve si musíte nechat vypracovat návrh koupelny. V dnešní době se většina návrhů vytváří na počítačích a tak Vám každý architekt nebo koupelnové studio představí 3D vizualizaci prostoru z různých pohledů a ve variantách.

Jaké podklady musíte poskytnout pro návrh

 • Stavající rozměry koupelny včetně výšky - poskytnout případně technickou dokumentaci
 • Požadované změny v návrhu
 • Stoupací potrubí na které budou napojeny jednotlivé zařizovací předměty. Nejdůležitější je pozice kanalizace. Od té se odvijí v jaké maximální vzdálenosti mohou být zařizovací předměty. 
 • Pozice oken a dveří

Pokud tyto podklady nemáte nebo nevíte jak provádět, architekt nebo koupelnové studio Vás navštíví a vše si sami zaměří. Služba je však zpoplatněna.

S architektem konzultujte veškeré své náměty během tvorby projektu. Později už na to nemusí být prostor. Po odsouhlasení vybrané varianty koupelny a následné dopracování do finální podoby mohou být Vaše další připomínky brány jako vícepráce a tedy finanční náklady Vám vzrostou.

Co by měla správná dokumentace návrhu obsahovat?

 • Prvotní skici, nákresy, jednoduchá vizualizace
 • Půdorys koupelny
 • Pohledy na jednotlivé stěny  - spárořezy nebo taky kladečské plány - výkres ve, kterém uvidíte přesné umístění a kladení obkladaček včetně umístění vypínačů apod.. Z této dokumentace zjistíte, zda je vypínač umístěn na střed obkladu nebo přes dvě. Je to hra s detaily, které v malé místnosti hrajou velkou roli.
 • Půdorys podhledu
 • Materiálové a barevné řešení interiéru
 • Typ a výrobce zařizovacích předmětů
 • Může být součástí i položkový rozpočet
 • Finální vizualizace ( není pravidlem )

Oslovte více architektů pro zpracování návrhu koupelny. Díky tomu můžete porovnat nabídky a vybrat si tu pro Vás nejlepší. Stačí vyplnit tento formulář a čekat jen na nabídky. Služba je zdarma a nezávazná. Ušetříte čas a peníze.


Cena návrhu koupelny

Orientační ceny návrhu koupelny se odvijí od rozsahu požadavků a velikosti koupelny.
 - Do cca 10m2 orientační cena návrhu do 4200,- kč včetně vizualizace koupelny
 - Nad 10m2 se cena pohybuje do 6500,-kč včetně vizualizace koupelny

Upozornění ceny jsou jen orientační a byly převzdaty z ceníků různých ateliérů. Každy architekt nebo koupelnové studio zpracovává dokumentaci v jiné kvalitě a rozsahu. Koupelnové studio často vychází ze svých dodavatelských výrobků (partnerů) a tak může být tvorba návrhu mnohem kratší.(někdy i otázkou pár hodin sezení s pracovníkem firmy u počítače)
Číst 17000 krát

Související položky (podle značky)

 • Rekonstrukce bytového jádra

  V panelovém bytě bydlí nemalý počet našich obyvatel. Díky revitalizačním programům dochází k odstranění konstrukčních závad, realizace nové fasády, zasklení lodžií. To vše vede ke zvýšení komfortu a kvality bydlení v panelovém domě. O vnitřní prostředí se však musí postarat sám majitel bytu. Bytová jádra v panelovém bytě jsou často již nevyhovující jak z hlediska živostnosti tak i nevyhovuje současným životním trendům. Často je však nevyhovující celá dispozice a s rekonstrukcí bytového jádra je spojena rekonstrukce celého bytu nebo i rekonstrukce kuchyně v panelovém domě.

 • Rekonstrukce koupelny

  Koupelna je prostor kde probíhá každodenní očista. Je to prostor, který navštíví i vaše návštěva. Určitě se chcete cítit dobře. Správně navržená koupelna jak esteticky tak i stavebně vám zajistí odborník.

 • Návrh interiéru

  Návrh interiéru si nechte zpracovat opravdovými profesionály. Architektem nebo designérem. Vašemi náměty a představami doplníte designéra. Nejdůležitější je komunikace mezi Vámi a zpracovatelem návrhu.
  Můžete i úplně vše nechat na bytovém designérovi od návrhu až po samotnou realizaci. Nemusí se Vám však trefit do vkusu.


 • Vizualizace interiéru

  Co je vizualizace?:
  Je v dnešní době nejběžnější grafická prezentace o představě budoucí stavby. Vizualizace najdete často na bilboardech připravovaných staveb. Můžete si nechat vytvořit vizualizaci čehokoliv. Nejběžnější ve stavebnictví jsou vizualizace bytu, vizualizace koupelny, vizualizace kuchyně a vizualizace rodinného domu.

O CHCI PROJEKT DOMU.cz

Chci projekt domu.cz je jediný poptávkový server orientovaný na realizaci. Zaměřujeme se na všechny poptávky, které jakkoliv souvisí s realizací domu. Od poptávek projektů, materiálů, stavebních firem až po reality.

Login Form

KONTAKT NA NÁS