Stavební povolení

Zasklení lodžie - stavební povolení

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)
Zasklení lodžie - stavební povolení
Zasklení lodžie vyžaduje ohlášení stavebních úprav příslušnému stavebnímu úřadu.

 

Co je třeba k zasklení lodžie nebo balkonu v panelovém domě?

Neboť se jedná o stavební úpravu, při které se mění vzhled stavby a může negativně ovlivnit požární bezpečnost (tj. nelze použít § 103 odst. 1 písm. h) je nutné stavební povolení. Výklady jednotlivých stavebních úřadů se někdy liší a proto bude je nejvhodnější se poptat na příslušném stavebním úřadu. Některé stavební úřady v případě použití bezrámového zasklívacího systému nepovažují zasklení lodžie za změnu vzhledu, ale stejně je zapotřebí požárně bezpečnostní řešení. Takže v případě, že stavební úřad uzná, že se nejedná o změnu vzhledu a požárně bezpečnostní řešení není s návrhem v rozporu, mohla by být uvedená stavební úprava posouzena jako § 103 odst. 1 písm. h), tj. bez stavebního povolení nebo ohlášení a bez předchozího územního rozhodnutí nebo územního souhlasu.

 

 

 

Číst 17105 krát

Související položky (podle značky)

 • Výměna střešní krytiny - stavební povolení


  Jde-li o výměnu krytiny za krytinu ze stejného materiálu a přibližně stejné barvy, nevyžaduje výměna stavební povolení ani ohlášení.
 • Výměna oken - stavební povolení

  Jde-li o výměnu oken za okna nová ve stejných rozměrech jako okna původní nevydává se stavební povolení ani ohlášení. Bude-li rozměr oken změněn jde o změnu vzhledu stavby vyžadující stavební povolení.
 • Rekonstrukce bytového jádra - stavebni povolení

  Stavební úpravy, pokud se jimi nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění se vzhled stavby ani způsob užívání stavby...
 • Bazén - stavební povolení

  Pro stavbu bazénu do 40m² zastavěné plochy postačí územní souhlas bez stavebního povolení nebo ohlášení. Pro stavbu bazénu větší jak 40m2 je třeba územní rozhodnutí a stavební povolení vydané příslušným stavebním úřadem.


 • Přípojka kanalizace

  Je charakterizována úsekem potrubí od vyústění z objektu k zaústění do hlavní kanalizační sítě.

  Kanalizační přípojku lze povolit dle zákona č. 183/2006 Sb. například vydáním územního souhlasu - týká se samostatného povolení kanalizační přípojky nebo povolení přípojky společně s rodinným domem (RD) do 150 m2. O dalších variantách povolení kanalizační přípojky se informujte na stavebním úřadě.

O CHCI PROJEKT DOMU.cz

Chci projekt domu.cz je jediný poptávkový server orientovaný na realizaci. Zaměřujeme se na všechny poptávky, které jakkoliv souvisí s realizací domu. Od poptávek projektů, materiálů, stavebních firem až po reality.

Login Form

KONTAKT NA NÁS