Rekonstrukce

Rekonstrukce kuchyně

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)
rekonstrukce kuchyně rekonstrukce kuchyně

Mezi časté rekonstrukce patří přestavba kuchyně.  Buď již dosluhuje, nevyhovuje moderním trendům nebo má řadu technických problémů. Ještě než se pustíme do rekonstrukce kuchyně musíme si uvědomit, že během přestavby nebudeme mít kde vařit apod.

V případě, že jsme provedli kompletní rekonstrukci bytu nebo provádíme jen rekonstrukce kuchyní musíme mít připraveny veškeré rozvody pro instalaci linky.
Nejdříve si promyslete, zda provedete výměnu jen kuchyňské linky nebo provedete kompletní rekonstrukci kuchyně včetně podlah, obkladu nebo změníte celou dispozici bytu.
Ještě než si necháme vypracovat architektonický návrh kuchyně musíme celý prostor pečlivě zaměřit nebo vše přenechat odborné firmě, která vše postaví na klíč. Můžete využít kuchyňská studia, která vám za pár minut připraví na počítači jednoduché vizualizace. Ty jsou často poskládány z jejich výrobní produkce skříní, dvířek, klik apod. Jejich vizualizace jsou často nekvalitní a proto doporučujeme oslovit architekta, aby vám zpracoval kuchyň na míru včetně kvalitní 3d vizualizace.  Po zpracování návrhu se již můžete pustit do stavebních prací. Většinu můžete postavit svépomoci a pro některé práce zvolte odborníka nebo si nechte rekonstrukci provést stavební firmou na klíč.

Rekonstrukce kuchyně probíhá
  • Návštěva a přesné zaměření prostoru
  • Architektonický návrh včetně 3d vizualizace
  • Konzultace s architektem nebo návštěva studia, výběr úchytů, kování, barvy, materiálu a technických parametrů
  • Vybourání stávající linky včetně podlah a obkladu, vybourání nevyhovujícího potrubí
  • Provedení všech potřebných úprav, zajištění demontáže, zednické práce, instalatérské práce, eletrikáře, obkladače, malíře.
  • Doprava a montáž nové kuchyňské linky

Kuchyně rozdělujeme na liniové tvaru I, kde máte všechny prvky v řadě, rohové nebo do tvaru U. V malých prostorech je vhodná linka tvaru I.  Ve větších prostorech jsou vhodné především tvary L a U, případně dvě I proti sobě. Prostor mezi linkami musí být minimálně 120cm volného prostoru.
Jednotlivé pracovní plochy musí být promyšleny a logicky seřazeny.  Pracovní postup v kuchyni probíhá takto.  Lednice, úschovna, mycí část, přípravný prostor, prostor pro vaření.
V kuchyni rozdělujeme jednotlivé pracovní zóny

  • Jídelní centrum
  • Varné centrum
  • Odpadové centrum
  • Umývací centrum
  • Přípravné centrum
  • Chladící centrum

Minimální délka kuchyňské linky by měla mít 3,3m. základní hloubka skříněk je 60cm.
Správné pořadí by mělo být dle procesu přípravy. Lednice a skříň na potraviny, odkládací plocha min. 30cm, dřez s odkapávací plochou, myčka nebo odpadkový koš, hlavní pracovní přípravná plocha min. 60cm. Sporák s digestoří a odstavná plocha min.30cm. Sporák neumísťujte přímo ke zdi, ale vždy si ponechte 30cm prostor. Výška skříněk a závěsných skříněk jsou dle uživatele, který nejčastěji kuchyň používá. Pozor na elektrické zásuvky, které musí splňovat min. vzdálenosti od prostor s vodou. Při rekonstrukci kuchyně v panelovém domě vybírejte stejně výkonný odsávač par. V opačném případě se může stát , že nafoukáte odsávané plyny  do jiného bytu. Vždy musíte splňovat maximální výkon.

Obklad a pracovní plocha by měla být snadno omyvatelná a odolná. Podlaha musí být především z neklouzavého materiálu.
Číst 17493 krát

Související položky (podle značky)

  • Rekonstrukce bytu

    Byt je něco kam se každý den vracíme a chceme si zde odpočinout, nabrat síly. Někdy máme pocit, že naše vlastní prostředí je horší než naše pracoviště. A tak se z našeho bytu stane spíš místo k přespání. Abychom byli spokojeni ve svém musíme provést větší či menší změnu v bytě neboli rekonstrukci bytu. Mezi nejčastější rekonstrukce v interiéru patří rekonstrukce bytového jádra, rekonstrukce koupelny někdy však jde o rekonstrukci celého bytu včetně kuchyňské linky.

  • Rekonstrukce podkroví

    V rodinných domech nebo v bytových domech jsou nevyužité půdní prostory.  Podkroví je často využíváno jen jako skladové prostory nebo nejsou využívány vůbec. Časem však přijde někdo, kdo chce tento podkrovní prostor přestavět na byt nebo rozšířit stávající byt do podkroví.

  • Rekonstrukce bytového jádra

    V panelovém bytě bydlí nemalý počet našich obyvatel. Díky revitalizačním programům dochází k odstranění konstrukčních závad, realizace nové fasády, zasklení lodžií. To vše vede ke zvýšení komfortu a kvality bydlení v panelovém domě. O vnitřní prostředí se však musí postarat sám majitel bytu. Bytová jádra v panelovém bytě jsou často již nevyhovující jak z hlediska živostnosti tak i nevyhovuje současným životním trendům. Často je však nevyhovující celá dispozice a s rekonstrukcí bytového jádra je spojena rekonstrukce celého bytu nebo i rekonstrukce kuchyně v panelovém domě.

  • Rekonstrukce koupelny

    Koupelna je prostor kde probíhá každodenní očista. Je to prostor, který navštíví i vaše návštěva. Určitě se chcete cítit dobře. Správně navržená koupelna jak esteticky tak i stavebně vám zajistí odborník.

  • Rekonstrukce bytového a rodinného domu

    Domov  je to, kam se vždy vracíme. Někdy máme však pocit, že náš domov není to správné místo, kde se cítíme dobře a nabereme zde nové síly.  Abychom získali domov s příjemnou atmosférou musíme provést určité změny v interiéru nebo se přestěhovat. Mnohdy však přesunem bydliště nic nevyřešíte. Atmosféru v interiéru ovlivňují především stěny, barvy, materiály, nábytek, ale také stavební poruchy.

O CHCI PROJEKT DOMU.cz

Chci projekt domu.cz je jediný poptávkový server orientovaný na realizaci. Zaměřujeme se na všechny poptávky, které jakkoliv souvisí s realizací domu. Od poptávek projektů, materiálů, stavebních firem až po reality.

Login Form

KONTAKT NA NÁS