Vytisknout tuto stránku
Rekonstrukce

Rekonstrukce bytu

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)
rekonstrukce bytu rekonstrukce bytu

Byt je něco kam se každý den vracíme a chceme si zde odpočinout, nabrat síly. Někdy máme pocit, že naše vlastní prostředí je horší než naše pracoviště. A tak se z našeho bytu stane spíš místo k přespání. Abychom byli spokojeni ve svém musíme provést větší či menší změnu v bytě neboli rekonstrukci bytu. Mezi nejčastější rekonstrukce v interiéru patří rekonstrukce bytového jádra, rekonstrukce koupelny někdy však jde o rekonstrukci celého bytu včetně kuchyňské linky.

 Než se pustíme do rekonstrukce bytu musíme si zajistit architekta nebo stavebního inženýra. Ti vám zpracují kompletní projekt rekonstrukce. Od bouracích prací, statického posouzení, zajištění stavebního povolení až případně po autorský dozor. Obecně při zásahu do nosných stěn, při zásadní změně dispozice, při výměně oken, kdy měníme zásadně vzhled domu musíme mít již stavební povolení. V opačném případě stačí ohlášení stavby. Vždy se však informujte na stavebním úřadě.  
Během zpracování projektu bude s vám architekt vše konzultovat a představovat vám různé návrhy včetně prostorových 3d vizualizací. Ty vám přiblíží vzhled budoucího bytu.
V projektové dokumentaci naleznete část bourací práce, projekt nového stavu.

Během rekonstrukce bytu budou probíhat tyto práce.

  • Provedení veškerých demolic a demontáž
  • Provedení hrubé stavby
  • Provedení rozvodů vody a odpadu
  • Provedení elektroinstalace
  • Obkladačské práce, malířské práce, lakýrnické práce
  • Montáž sanitárního vybavení, nábytku, kuchyně, okna, dveře
  • Úklid a předání bytu včetně protokolu.

Pro rekonstrukci bytu můžeme zvolit mokrý nebo suchý proces výstavby. Při mokrém procesu se často používá pórovité zdivo např. ytong. Toto zdivo splňuje akustické vlastnosti. Vytvoření drážek pro instalace je velmi jednoduché vytvořit. Zdivo je přesné a dá se relativně rychle vystavět. Mezi nevýhody patří relativně vysoká hmotnost, mokrý proces může být nevhodný v dřevostavbách nebo při rekonstrukcích.
Při suchém procesu se nejčastěji používají sádrokartonové desky. Na trhu jsou již nyní i desky, které splňují akustické vlastnosti. Veškeré instalace jsou pak vedeny v mezeře mezi sádrokartony. Výstavba je velmi rychlá a čistá. Tyto stěny působí při poklepání dutým dojmem.  Díky hmotnosti jsou vhodné především pro rekonstrukci podkroví.
Obdobný proces probíhá i pro podlahy. 

 
 
Číst 13917 krát

Související položky (podle značky)